Páros bronz és Hiszek Benned

A Danubius KSE tollaslabda szakosztálya március  11-én szombaton Seregélyesen a Pelikán-kupa U15 Országos Ranglista Versenyen mérette meg sportolói tudást.

A játékosok hét tollaslabdapályán mérték össze tudásukat a nap folyamán.

Borbély Hannának, Csomor-Németh Lilinek és Dobrovitz Barabás Zoltánnak ez a saját korosztálya volt. Nagy Bence és Vagyóczki Dávid U13-asként egy korosztállyal feljebb versenyzett saját fejlődése érdekében.

16387294_1352324174826091_3504382370314790582_n

Jó mezőny volt, az ország távolabbi egyesületei Pécs és Debrecen is elhozta játékosait. Mind az öt igazolt utánpótláskorú dunaújvárosi versenyzőnk egyenletesen szép teljesítményt nyújtott. Nyertek mind egyéni, mind egynemű páros mérkőzéseket. A csoportmérkőzéseiket megnyerve főtáblás mérkőzéseket is játszottak.

A korosztályos magyar bajnokságok előtti hónapban ezen a szinten már minden mérkőzés rendkívül izgalmas, technikailag és taktikailag is a topon kell lenni, ha a versenyző tovább szeretne jutni mezőnyében.

Egy páros éremmel lettünk gazdagabbak ezen a hétvégén, Dobrovitz Barabás Zoltán U13-as fiúpárosban a budapesti Francia Botonddal az oldalán lett bronzérmes.

17201150_1654801474537214_7859291763563916829_n

És továbbra sincs megállás a versenyszezonban – a következő hétvégén Budapesten a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sport Egyesülete által szervezett Országos U13, U17 Ranglista Versenyen lépnek pályára sportolóink.

16681932_776035699226074_3001662503555283324_nA szakosztálynál folyó munka eredményei megmutatkoznak a szép eredményekben.

Ha pedig valaki ezek után kedvet kapott kipróbálni ezt a szép sportot, most lehetősége volt erre is, hisz március 13-án hétfőn 20 órakor a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya nyílt foglalkozást tartott a Hiszek Benned 2017. sportprogram keretében.

hiszekbenned_2017

Vidám hangulatú nyitott foglalkozás volt sok-sok játékkal. A mai rohanó világban, ahol a digitális térben töltött szabadidő vonzóbb lehet, mint egy izzadságos tornatermi tollaslabdaedzés, örömünkre szolgál, hogy hétről-hétre megtelik a sportcsarnok hat tollaslabdapályája mozogni vágyó gyerekekkel és felnőttekkel. Változatlanul szeretettel várjuk a tollaslabda iránt érdeklődőket egyaránt.

blahodominikkakonyimarcell

A következő hétvégén Budapesten a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sport Egyesülete által szervezett Országos U13,U17 Ranglista Versenyen lépnek pályára sportolóink.