Háromszor kaptunk ki az utóbbi héten. Ebből egyet meg kellett volna nyerni, és egyet meg lehetett volna nyerni. Nem lehetünk elégedettek magunkkal…

Dunaújvárosi Sárkányok – Szekszárdi Sólymok 53-76 (18-24, 9-12, 18-13, 8-27)

Kezdők: Bozsik 5, Benkovics 4, Csépányi 20/3, Matucza 13/3, Bak 11. Cserék: Jiling, Pászti, Borbély, Nagy, Katona.

Budakeszi Bikák – Dunaújvárosi Sárkányok 80-57 (23-9, 25-16, 16-8, 16-24)

Kezdők: Bozsik 5/3, Benkovics, Csépányi 18/6, Matucza 20/3, Bak 13. Cserék: Nagy 1, Katona, Pászti, Borbély, Braun.

2017-02-16, Dunaújváros, FMKSZ Felnőtt

Dunaújvárosi Sárkányok – Fehérvár KC 87-118 (19-29, 21-29, 21-23, 26-37)

Kezdők: Bozsik 18/12, Csépányi 23/3, Matucza 25/3, Vígh 10, Bak 11/3. Csere: Jiling.

Az első mérkőzésünk még szombaton volt, a Szekszárdi Sólymok U16-os csapata ellen. Ezen a mérkőzésen úgy éreztük, hogy mi vagyunk a jobb csapat. Viszont egyszerűen nem voltunk képesek bedobni a labdát a gyűrűbe.

Az első negyedben nagyon kapkodtunk, mindkét csapat egészpályán védekezett, a meccs oda-vissza rohangálásból állt (18-24). A második negyedben mindkét csapat felállt félpályára védekezni, és nehéz volt mindkét félnek bedobni a labdát. Rengeteg könnyű helyzetet hagytunk ki. Támadó lepattanók után kapkodva raktuk vissza a labdát, hátra dőlve, türelmetlenül (9-12). A harmadik negyedben beindultunk, már jobban játszottunk, de még mindig nagyon sokat kihagytunk. Visszahoztuk a meccset 4 pontra (18-13). A negyedik negyedben pedig 6 percig képtelenek voltunk bedobni a labdát. Tehát, a negyed 6. percében dobtuk első kosarunkat. Ahogy a kihagyott helyzetekkel nőtt a frusztráció, úgy egyre motiválatlanabbul is védekeztünk. (8-27) Ezt a meccset meg kellett volna nyerni.

Vasárnap Budakeszire utaztunk, a következő U16-os mérkőzésre. A Bikák az egyik legjobb csapat a bajnokságban. Az akarattal, intenzitással semmi gond nem volt. De mi megint kihagytuk a dobásainkat, ők meg hazai pályán bedobták a távolikat. Ez egy olyan vereség volt, ami után dicsérni volt helyes a fiúkat, mert mindent olyan jól megvalósítottak, amennyire csak tudtak. Csak rosszul dobtunk. Az ellenfél edzője megdicsérte a csapatot, hogy milyen jól játszottak. (57-80)

Tegnap pedig FMKSZ felnőtt meccsünk volt, a rutinos Fehérvár KC ellen. Bár az ellenfél idősebb játékosokból áll, mondjuk úgy, hogy fizikálisan már nem teljesen csúcsformában, kiló- és magassági fölényüket kihasználták. Szintén problémát jelent nekünk alkalmazkodni ahhoz, hogy az ellenfél egyszerűen nem fut vissza védekezni, hanem két emberrel marad a mi kosarunk alatt. Ha kihagyjuk a helyzetet, gyorsan visszadobják a labdát, mi pedig nem értjük, hogy mi történik. Természetesen ez szokatlan egy utánpótláscsapatnak, és tanulnunk kell belőle. A támadó játékunk ismét jó volt, hazai pályán már be is tudjuk dobni, de felnőttek ellen a védekezésünk még mindig nagyon félénk és gyenge. (87-118)