Tizenketten a Diákolimpia döntőjében

Két nap, két helyszín, két verseny – remek hétvégét zártak a dunaújvárosi tollaslabdások.

“Bemelegítésként” hazai pályán megrendezték az Újvárosi Amatőr Tollaslabda Bajnokság februári fordulóját 10-én, pénteken a Sportcsarnokban , ahol 27 versenyző lépett pályára négy kategóriában.  A következő dobogós helyezések születtek:
„A” kategória
1.      Rostási Tibor
2.      Dobrovitz Barabás Zoltán
3.      Nagy Bence és Borbély Hanna

amator_tollasverseny_ujvaros_170210_a2_csoport

„B” kategória
1.      Szekeres Krisztián
2.      Fülöp Bence
3.      Konics Gerda és Papp Tibor

amator_tollasverseny_ujvaros_170210_b_csoport

„C” kategória
1.      Vagyóczki Roland
2.      Friedl Ádám
3.      Belya Viktor és Kiss Dorka Szófia

amator_tollasverseny_ujvaros_170210_c_csoport

„D” kategória
1.      Nagy Noel
2.      Kákonyi Marcell
3.      Vén Levente és Hosszú Alisa Éva

amator_tollasverseny_ujvaros_170210_d_csoport

Másnap, azaz 11-én pedig a Tollaslabda Diákolimpia Megyei döntőjén, Seregélyesen 17 dunaújvárosi tollaslabdás diák lépett pályára.

Aranyérmesek lettek korcsoportjukban és kategóriájukban:

Kovács Nikolett (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye)

Dobrovitz Barabás Zoltán (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Vagyóczki Roland (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Borbély Hanna (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye)

Ezüstérmesek lettek:

Nagy Bence (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Konics Gerda( Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola)

Bronzérmesek lettek:

Kákonyi Marcell (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Nagy Noel (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Vagyóczki Dávid (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Csomor-Németh Lili (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Friedl Ádám (Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Általános Iskola Tagintézménye),

Fülöp Bence (Dózsa György Általános Iskola).

A dobogós helyezettek vívták ki a jogot a március 24-25-26-án  Kiskunfélegyházán megrendezésre kerülő Országos Diákolimpiai Döntőn való részvételre. Ők 12-én fogják képviselni Jakab János edző vezetésével a dunaújvárosi színeket.

Borbély Hanna arany érem, Csomor-Németh Lili bronz érem
Borbély Hanna arany érem, Csomor-Németh Lili bronz érem

Gratulálunk a szép eredményekhez!

You May Also Like