Bronz a válogatón

Az év első felnőtt válogató versenyét február 11-én, szombaton Budapesten rendezték meg kötött- és szabadfogásban.

Az esemény rangját emelte, hogy az 1989-ben megszüntetett Budapesti Honvéd birkózó szakosztályának újraindítása alkalmából az I. Honvéd Kupát Dr. Simicskó István honvédelmi miniszter nyitotta meg.

A Dunaferr Sportegyesület birkózó szakosztálya két versenyzővel képviseltette magát a szabadfogású megmérettetésen. Bagó Tibor a 98 kg-os súlycsoportban nem jutott a legjobb hat közé. Kardos Róbert a 61 kg-os súlycsoportban nagykanizsai ellenfelét pontozással legyőzte. A döntőbe jutásért a későbbi győztes felnőtt válogatott Kecskeméti TE színeiben versenyző Molnár Józseffel szemben alulmaradt. A bronzmérkőzésen magabiztos 10:0 győzelmet aratva fejezte be a versenyt és a dobogó 3. fokára állhatott fel.

Róbert a következő hetekben a válogatottal edzőtáborozik és készül a márciusi U23-as Európa Bajnokságra.