Tollaslabda nagyüzem fényes érmekkel

Két nap alatt három versenyen vettek részt a Danubius KSE tollaslabdásai.

December 2-án a Sportcsarnokban  6 tollaslabdapályán került megrendezésre az Újvárosi Amatőr Tollaslabda Bajnokság következő fordulója. A játékosok 4 kategóriában mérhették össze tudásukat.

15337385_1350779404955746_8564519316148041648_n

„D” kategória 1. Nagy Noel 2. Vén Levente 3. Kákony Marcell.

15327309_1350779661622387_5100017186733491183_n

A pénteki “bemelegítés” után szombaton, december 3-án Seregélyesen Országos „D” kategóriás ranglistaversenyt rendeztek igazolt utánpótláskorú sportolók számára U9, U11, U13, U15 kategóriában. A Danubius KSE tollaslabda szakosztályát 6 sportolónk képviselte.

15282058_1352143188152701_619814195_n
Csomor-Németh Lili, Nagy Bence, Vagyóczki Roland,Dobrovitz Barabás Zoltán, Vagyóczki Dávid,Borbély Hanna

Jakab János edző örömére minden versenyzőnk éremmel tért haza.

U9 fiú egyéniben Vagyóczki Roland, U13 fiú egyéniben Nagy Bence, U13 leány egyéniben Csomor-Németh Lili  és

U15 leány egyéniben Borbély Hanna  bronzérmes lett.

15356132_1352143018152718_847634074_n

U13 leány egyéniben Borbély Hanna ezüstérmet, Csomor Németh Lili bronzérmet szerezett.

U15 leány párosban Borbély Hanna-Csomor Németh Lili bronzérmes lett.

U13 fiú párosban Nagy Bence-Vagyóczki Dávid ezüstérmes és Dobrovitz-Barabás Zoltán az érdi Kis-Kasza Miklóssal aranyérmes lett.

15300727_1352143128152707_374453236_n

Nagy Bence-Vagyóczki Dávid  U15 fiú párosban bronzérmes lett, Dobrovitz Barabás Zoltán más egyesületbeli társával ezüstérmes lett.

Ugyanaznap, de más helyszínen, Budapesten rendezték meg a Senior Magyar Bajnokságot a 35 éven felüli játékosok részvételével. Dunaújvárost 4 versenyző képviselte.

Dóber-Fülöp Anita-Mészáros Attila a Danubius KSE versenyzői műanyag labdás vegyes páros kategóriában versenyeztek, szépen helytálltak.

Varga Gabriella-Jakab János a Danubius KSE edzői toll-labdás vegyes páros kategóriában léptek pályára, ők is több mérkőzésen megmutatták tudásukat.

Kettő éremmel sikerült hazatérni, Jakab János toll-labdás férfi egyéniben +50 kategóriában ezüstérmes lett, Varga Gabriella a +45 toll-labdás kategóriában aranyérmes lett.