Küzdelmes és színvonalas mérkőzések a birkózó NB II-ben

Megkezdődtek a 2016. évi Felnőtt NB II-es Birkózó Csapatbajnokság mérkőzései, ahova 20 csapat nevezett.

A nyugati csoport “B” csoportjának mérkőzéseit 2016. október 31-én Tatabányán rendezték meg a Kaposvári Sportiskola, a Dunaferr Sportegyesület, a Tatabányai SC és a Győri AC részvételével.

Balról-jobbra hátsó sor: Bagó Tibor, Kemény Norbert, Fehér Gergely, Papp Gyula, Fehér Krisztián, Király Ferenc, Mátyás Gábor (szakmai ig.) elsős sor: Szabó Miklós edző, Koch Norbert, Nagy Norbert, Hamzók József, Mohácsi László, Szabó Róbert, Dudás György, Kiss Károly edző
Balról-jobbra hátsó sor: Bagó Tibor, Kemény Norbert, Fehér Gergely, Papp Gyula, Fehér Krisztián, Király Ferenc, Mátyás Gábor (szakmai igazgató) Elsős sor: Szabó Miklós edző, Koch Norbert, Nagy Norbert, Hamzók József, Mohácsi László, Szabó Róbert, Dudás György, Kiss Károly edző

A Dunaferr SE az első mérkőzését a Győr ellen vívta, melyen magabiztos 23:11-es győzelmet aratott. A csapattalálkozón győzni tudott Koch Norbert 59 kg kötöttfogás, Mohácsi László 66 kg szabadfogás, Hamzók József 71 kg kötöttfogás, Szabó Róbert 80 kg kötöttfogás, Dudás György 85 kg szabadfogás és Fehér Gergely 130 kg szabadfogás.

A második összecsapáson a Kaposvári Sportiskola volt az ellenfél, ahol a dunaújvárosiak 14:21 arányban alulmaradtak. Győzelmet arattak Mohácsi László 66 kg szabadfogás, Hamzók József 71 kg kötöttfogás és Szabó Róbert 80 kg kötöttfogás.

A forduló harmadik mérkőzésén a Tatabánya volt az ellenfél, akik 24:10 arányban legyőzték a Dunaferr SE csapatát. Összesen két mérkőzést  tudtunk nyerni Koch Norbert 59 kg kötöttfogás és Bagó Tibor 130 kg szabadfogásban.

30 perces szünet után következtek a visszavágó mérkőzések. Az első mérkőzést ismét a Győr csapata ellen vívtuk, melyen 27-9 arányban győzött a Dunaferr SE. Győztesek: Hamzók József 66 kg kötöttfogás, Mohácsi László 71 kg szabadfogás, Szabó Róbert 80 kg szabadfogás, Dudás György 85 kg kötöttfogás, Bagó Tibor 98 kg szabadfogás, Fehér Gergely 130 kg kötöttfogás.

A második mérkőzésen a Kaposvárnak visszavágtunk és 22:13 arányban legyőztük. Győztesek: Koch Norbert 59 kg szabadfogás, Hamzók József 66 kg kötöttfogás, Szabó Róbert 80 kg szabadfogás, Dudás György 85 kg kötöttfogás és Fehér Gergely 130 kg kötöttfogás.

A Tatabánya ellen a visszavágón sem sikerült győzni, bár jóval szorosabb eredmény született, 20:16 arányban a dunaújvárosiak vereséget szenvedtek. Győztesek: Koch Norbert 59 kg szabadfogás, Szabó Róbert 80 kg szabadfogás, Dudás György 85 kg kötöttfogás, Bagó Tibor 98 kg szabadfogás.

A Dunaferr SE csapatában minden birkózó kiadta magából a maximumot, küzdelmes és színvonalas mérkőzéseknek lehettünk tanúi.

A legtöbb mérkőzést Szabó Róbert nyerte, aki a hat küzdelemből ötször hagyta el a szőnyeget győztesen.

Szabó Róbert
Szabó Róbert pirosban

A végelszámolásnál a Tatabányai SC végzett az első helyen 10 ponttal, második lett a Kaposvár 8 ponttal, harmadik helyre került a Dunaferr SE 6 ponttal és negyedik helyen végzett a Győri AC 0 ponttal. A szabályok szerint a csoportelsők jutnak tovább a következő fordulóba. A Tatabánya a BVSC-vel