A SHOKUKAN KUPÁN JÁRTAK

Október 8-án, szombaton, Mogyoródon rendezték meg az I. Shokukan Kupa elnevezésű versenyt. 25 egyesület, 183 versenyző, 369 nevezéssel képviseltette magát a nyári szünet utáni első megmérettetésen. A Hikari Dojo karatékái is készültek a versenyre és ismét nagyon sok szülővel, hozzátartozóval együtt vettek részt az eseményen.

Az első négy korcsoportban utánpótlás és haladó korcsoportos bontás volt, hogy a kevesebb ideje edzést látogató kisebb gyerekek is fel tudják mérni képességeiket. Az egyes korcsoportokban és versenyszámokban kisebb – nagyobb mezőny gyűlt össze, így ennek megfelelően volt könnyebb vagy nehezebb jó helyezést elérni. A hikaris versenyzők igyekezetével általában nem voltak gondok, de technikailag lesz mit csiszolni az elkövetkező időszak edzésein.

hikari_mogyorod

A versenyre visszatérve: szinte kivétel nélkül minden versenyző érmes helyezést szerzett, és akinek most nem sikerült, azoknak sem kell szégyenkezniük, mert végig szépen küzdöttek. Szatmári Gergő, Szombati Milán, Hajdu Luca több számban is első helyezést ért el. Kiemelkedett Kovács Bence, aki a junior kata és kumite számban, majd a felnőttek között kumite számban is érdekelt volt. Bence alig több, mint fél óra alatt több kumite mérkőzést játszott le. Először a juniorok mezőnyében, kumitében lett első, majd a felnőttek között is a döntőig menetelt. Itt, ellenfele: Habda Zsolt – ő csak a felnőttek között volt érdekelt – igen dinamikusan, rutinosan és Bencétől pihentebben mozgott. Bence két erős találatot szenvedett el, de mindkétszer folytatta a mérkőzést és a végén a dicsőséges második helyen végzett. Az eredmény kihirdetésénél vastapsot kapott a közönségtől.

A versennyel kapcsolatosan kiemelendő, hogy Németh Kitti ezúttal nem sportolóként, hanem versenybíróként tevékenykedett.

nemeth-kitti

Két hét múlva Salgótarjánban lesz folytatás és a Hikari Dojo mestere bizakodik, hogy a november végi ESKA Európa-bajnokságra – mely Athénban lesz – 3-4 sportoló is helyet kap a válogatottban.